PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. podskale Pow: 39 m2

Projekt niewielkiego, ale funkcjonalnego mieszkania w krakowie. Pierwszą ideą było odwzorowanie we wnętrzu charakterystycznej elewazji budynku wykonanej z czarnej cegły. Motyw kontrastowych plam grafitu przewija się we wszystkich pomieszczeniach. Przestrzeń miądzy oknami oraz za łóżkiem to cięte płytki z prawdziwej cegły, w kuchni to imitujący cegiełkę szkliwiony gres. Mieszkanie jest jasne i przestronne mimo niewielkiego metrażu. Uzyskano ten efekt poprzez zastosowanie transparentnej przegrody miedzy sypialnią a salonem oraz schowanie szafy gospodarczej w szafie z wielkich tafli luster, które rozjaśniają i doświetlają przestrzeń. Aby schować przedmioty użytku codziennego, przestrzeń dla przechowywania została zabudowana maksymalną powierzchnią szaf i schowków wykonanych z matowych plyt lakietowanych. Aby rozmyć nieco monochromatyczność projektu, wstawiono zieloną szafkę - obudowę okapu, oraz zielone drzwi do łazienki. Zapraszamy do galerii!

faza : projekt zrealizowany

projekt i foto : jaganna

PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. jana kazimierza12/14 Pow: 47 m2

Wnętrze apartamentu na warszawskiej woli. W stanie surowym mieszkanie wyróżnialo sie ponadprzeciętną ilością okien i wspanialym widokiem na miejska panoramę. W projekcie przestawiliśmy wszystki możliwe ścianki, tworząc mnóstwo sprytnych schowków i regałów. Pozostawiliśmy duże płaszczyzny ścian dla ekspozycji wciąz powiększającej się kolekcji plakatów właściciela, dodaliśmy szczyptę koloru i voila! gotowe :) 

Można mieszkać, odpoczywać i nieśpiesznie obserwować pędzące miasto.

zapraszamy

projekt i foto : jaganna

faza : projekt zrealizowany

PROJEKT WNĘTRZA domu w strumianach pod krakowem

metamorfoza domu w strumianach. właścicielka poprosiła o odświeżenie wnętrza domu. uporządkowaliśmy przestrzeńpoprzez zmianę posadzki w hallu i kuchni, wydzieliliśmy część kuchenno-gospodarczą poprzez zastosowanie mocnego akcentu kolorystycznego i rozjaśniliśmy ściany wprowadzając akcenty z naturalnej cegły pomalowanej na biało. Charakteru całości nadały przywiezione z licznych podróży pamiątki właścicielki, które w tym jasnym i przestronnym wnętrzu znalazły odpowiednią oprawę.

faza : projekt zrealizowany

projekt i foto : jaganna

PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. fabrycznej Pow: 57 m2

ciekawy projekt dwupokojowego mieszkania o klasycznym rozkładzie.

zabawa z bryłami, materiałami i fakturą. Przemieszanie wzorów tworzące harmonijną przestrzeń. nie ma tu jednego motywu przewodniego, główną rolę gra wiele elementów,

projektowanie to nie tylko funkcjonalność i ładne meble - to sztuka tworzenia nowych rozwiązań i scen z przedmiotów codziennego użytku.


projekt i wizualizacje : jaganna
faza :  w trakcie realizacji

 

PROJEKT WNĘTRZA domu w brzoskwini

projekt domu jednorodzinnego wraz z projektem wnętrz. Dzięki zaufaniu klientów, mieliśmy możliwość zaprojektować bryłę oraz aranżacje wnętrz w domu w brzoskwini pod krakowem. charakterystyczna bryła wpisana w skarpę (o nachylaniu aż 6 metrów) - część frontowa dwukondygnacyjna, dalej dom parterowy. Z zewnątrz to prosta, podłużna bryła z nieregularnym, rozrzeźbionym frontem i stonowanymi elewacjami bocznymi. Wnętrze nawiązuje do podziałów pojawiających sie na elewacji. Powtarza sie też paleta materiałów - szarości i drewno, wewnątrz wzmocnione plamami intensywnego koloru. Projekt wnętrz oszczędny w wyrazie - główną rolę grają krajobrazy za panowamicznymi oknami w salonie.

Dom jest jednoznacznie nowoczesny, jednak poprzez zastosowanie tych samych materiałów wykończeniowych  co na okolicznych, tradycyjnych domach, pasuje do otoczenia. nie jest "obcą" tkanką, lecz harmonijnie uzupełnia krajobraz, tworząc wrażenie, że stoi tam od zawsze.

to jest filozofia projektowania pracowni jaganna - chcemy wpisywać nasze budynki w kontekst miejsca, uzupełniać i naprawiać przestrzeń z poszanowaniem otoczenia, przede wszystkim naturalnego.

czy nam się to udalo - oceńcie sami

 

projekt: magda jagannathan | pracownia jaganna

projekt konstrukcji: katarzyna poproch

faza: projekt zrealizowany

 

PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA Pow: 44 m2

Aranżacja mieszkania w oparciu o oś ściany konstrukcyjnej dzielącej mieszkanie na pół. Odbiciem lustrzanym części dziennej jest część sypialniana z łazienką. Założenie podkreślono poprzez zastosowanie okładziny z płyt betonowych zarówno od strony salonu jak i sypialni.  Odbicie lustrzane zostało zaakcentowane również zarówno w rysunku posadzki jak i odbiciu lamp. Aby stworzyć przestronne, wygodne wnętrze, wyburzono większość ścian dzielących przestrzeń. Dodatkowe metry dodały wszechobecne lustra, które wydłużają perspektywę dając złudzenie niekończących się płaszczyzn. Ażeby nie tracić powierzchni, drzwi sypialni chowają się w ścianę. Zastosowano neutralną paletę jasnych, naturalnych  materiałów wykończeniowych i dużo drewna.

W tym mieszkaniu można wypocząć..

projekt magda jagannathan | pracownia jaganna

faza: projekt zrealizowany

 

 

PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA, Pow: 79 m2

Idea pomieszczeń na osi ściany konstrukcyjnej podkreślonej materiałowo poprzez zastosowanie cegieł klinkierowych. Motyw cegieł przewija sie konsekwentnie w każdym pomieszczeniu, zaczynając od kuchni poprzez strefę dzienną, hall, gabinet oraz łazienkę, a wykorzystanie lustra powoduje wrażenie niekończącej się płaszczyzny cegieł.
W mieszkaniu brak jest wydzielonych granic - barier. Wszelkie przymknięcia przestrzeni są niedopowiedziane, nieskończone. Widać to na przykładzie wielofunkcyjnego elementu włożonego między kuchnię a pokój dzienny. Nie styka się ze ścianami i sufitem, lecz stanowi barierę wizualną. Domknięcie salonu i gabinetu możliwe jest za pomocą przeszklonych, przesuwnych drzwi, również nie tworzących pełnej bariery. Z oddzielenia zrezygnowano pomiędzy sypialnią a łazienką, traktując te przestrzenie jako jedną prywatną część mieszkania.

projekt: magda jagannathan | pracownia jaganna

faza: projekt zrealizowany

piszą o nas:

https://www.homify.com.ve/libros_de_ideas/658392/un-apartamento-100-a-la-moda

https://www.homify.pl/katalogi-inspiracji/16508/homify-360-krakowskie-mieszkanie-z-cegla-w-srodku

https://myhome.pl/blog/szara-kuchnia-na-20-sposobow-najciekawsze-projekty-architektow/

PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. STrumiennej Pow: 100 m2

faza koncepcyjna

PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. Rzemieślniczej w krakowie Pow: 60 m2

faza: projekt zrealizowany

projektant: jaganna

photo credit: jaganna

PROJEKT części dziennej wnętrz MIESZKANIA, Pow: 30 m2

Koncepcja wnętrz mieszkania w krakowie. Maksymalnie otwarta przestrzeń uzyskana dzięki wyburzeniu ściany dzielącej kuchnię i salon. zastosowanie neutralnej palety barw. wszechobecna biel z istniejącymi dużymi przeszkleniami optycznie dodaje powierzchni. CZESC DZIENNĄ I ŁAZIENKĘ ZAPROJEKTOWANO Z ZASTOSOWANIEM TYCH SAMYCH FAKTUR - BIEL, SUROWY BETON I DREWNO. dUŻĄ WAGĘ PRZYWIĄZANO DO PRAWIDŁOWEGO OŚWIETLENIA, KTÓRE POPRZEZ NOWOCZESNĄ FORMĘ STANOWI ATRAKCYJNE DOPEŁNIENIE PROJEKTU

projekt: magda jagannathan | PRACOWNIA jaganna

faza: PROJEKT  ZREALIZOWANY

PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA przy ulicy krakowskie przedmieście 43 w zielonkach pod krakowem, Pow: 50 m

Ideą projektu jest próba zdefiniowania przestrzeni wewnętrznej dla coraz częściej pojawiających się na rynku nieruchomości, mieszkań w domach jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.

Taki typ zabudowy łączy zalety mieszkania z dala od zgiełku miasta i posiadania własnego ogrodu z cechami charakterystycznymi dla budynków wielorodzinnych tj. bliskie sąsiedztwo innych lokatorów, konieczność współdziałania we wspólnocie przy utrudnieniach wynikających z mniej restrykcyjnych zapisów budowlanych (śmietniki, miejsca postojowe w zbliżeniu do budynków na niewielkie odległości)

rodzi to też pytanie jak projektować takie wnętrza.

W tym projekcie postawiono na połączenie rozwiązań typowych dla domów jednorodzinnych - otwarta przestrzeń , połączenie z ogrodem, salon z kominkiem (bio) przy zastosowaniu niewielkich kubaturowo mebli szczególnie wskazanych do małych mieszkań

Postawiono na spójność materiałową, w całym mieszkaniu ta sama paleta materiałów wykończeniowych - ciemne drewno, kamień - łupek, beżowe, pastelowe meble kuchenne, podłoga i sofy  oraz dużo bieli stanowiącej tło.

Aby maksymalnie otworzyć przestrzeń, wyburzono część ścian tworząc filary, które filtrują naturalne światło do hallu. Zrezygnowano z jakichkolwiek podziałów między kuchnią, jadalnią i salonem oraz zadbano o dobre doświetlenie cAŁEJ POWIERZCHNI.

dZIĘKI NATURALNYM FAKTUROM DREWNA I KAMIENIA ORAZ DODATKOM WŁAŚCICIELKI, KTÓRE SĄ W JEJ RODZINIE OD LAT, STWORZONO HARMONIJNĄ PRZESTRZEŃ W KTÓREJ NOWE ŁĄCZY SIĘ ZE STARYM TWORZĄC ATMOSFERĘ SPOKOJU I RELAKSU. z WŁASNYM OGRODEM.

 projekt arch. magda jagannathan | pracownia jaganna

faza: projekt ZREALIZOWANy

 PROJEKT kompletnej przebudowy wnętrza domu z lat '70 powierzchnia ok.75m2

projekt: magda jagannathan | pracownia jaganna

faza: projekt zrealizowany

 

PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. białej Pow: 60 m2

faza koncepcyjna

PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. STELMACHÓW Pow: 57 m2

faza koncepcyjna

PROJEKT WNĘTRZ części dziennej domu jednorodzinnego w  krakowie, Pow: 270 m2PROJEKT WNĘTRZ domu jednorodzinnego w olszowicach pod Krakowem, pow: 150 m2

Idea - pomysł na wnętrza domu bazował na grze płaszczyzn i przenikaniu się grafitowego "trzonu" z białymi, zewnętrznymi formami. Dopełnieniem są duże płaszczyzny drewna - orzecha amerykańskiego, biały, rozrzeźbiony sufit oraz wszechobecna zieleń za oknami. konsekwentnie  neutralna paleta barw w połączeniu z prostą bryłą budynku tworzy harmonijną i elegancką całość . 

projekt: magda jagannathan | PRACOWNIA jaganna

faza: projekt zrealizowany

piszą o nas:

https://www.homify.pl/katalogi-inspiracji/131571/12-swietnych-kuchni-z-naroznymi-meblami

 

PROJEKT WNĘTRZA domu w truskawiu

projekt domu jednorodzinnego wraz z projektem wnętrz. Dzięki zaufaniu klientów, mieliśmy możliwość zaprojektować bryłę oraz aranżacje wnętrz w domu w truskawiu pod warszawą. 

nowoczesna, geometryczna przestrzeń. duża, dwukondygnacyjna przestrzeń dzienna otwiera sie na piękny widok na puszczę kampinoska. Konsekwentnie prowadzona paleta materiałowa - drewno biel i grafitowy punkt centralny w postaci kominka widocznego z każdego miejsca części dziennej.

 

projekt: magda jagannathan | pracownia jaganna

projekt konstrukcji: katarzyna poproch

faza: projekt zrealizowany

 

PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. Rubież-sielawy Pow: 70 m2

faza: projekt w trakcie realizacji

PROJEKT WNĘTRZA mieszkania na ul. na ustroniu Pow: 50 m2

faza: projekt w trakcie realizacji

Projekt wnętrza mieszkania w krakowie, pow: 76 m2

Koncepcja zakłada wykorzystanie potencjału przestrzeni. Bardzo jasne, doskonale doświetlone wnętrze "otacza" ciemny trzon mieszkania kryjący pomieszczenia niewymagające światła (garderobę, pralnię oraz toaletę). Zaakcentowano strefy mieszkalne - część sypialną oraz dzienną, stworzoną przez wzajemnie powiązane przestrzenie kuchni, jadalni, części wypoczynkowej oraz wydzielonym miejscem do pracy. W sezonie letnim kontynuacją strefy dziennej jest taras z widokiem na miasto.

PROJEKT WNĘTRZA MIESZKANIA w krakowie, Pow: 41 m2

projekt polegający na całkowitej przebudowie zastanego układu mieszkania celem wyodrębnienia części dziennej oraz sypialnej na niewielkim metrażu. Część dzienna zawiera strefę kuchenną, jadalną oraz miejsce wypoczynku wraz z biblioteką, natomiast sypialnia została połączona z garderobą. Biel ścian uzupełniono niewielką ilością mebli ażeby nie stracić wrażenia przestrzenności.

PROJEKT WNĘTRZ części dziennej domu jednorodzinnego w opatkowicach pod krakowem, Pow: xx m2
Współpraca: arch. beata kuźmińska

Dobór mebli i materiałów oraz oświetlenia podkreśla otwartą, dwukondygnacyjną przestrzeń dzienną, na którą składają się płynnie przechodzące przestrzenie kuchni, jadalni oraz wypoczynku z kominkiem. Powiązane ze znajdującą się na antresoli biblioteką. Głównym akcentem spajającym obie kondygnacje jest betonowa ściana stanowiąca tło dla dywanowych schodów.

2023  © Copyright Magdalena Jagannathan